X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
خبر.متن های عاشقانه.شعر.داستان های اجتماعی.آموزشی.بحث های روانشناسی.مشکلات و آسیب های اجتماعی.حرف های شنیدنی
چهارشنبه 27 شهریور 1387
س مثل سلام

سلام خدمت دوستان گل و عزیزم . تعجب نکید  سهیلم  خوبید؟ دلم برای همه شما تنگ شده  گفتم بیام بعد این همه مدت متن بنویسم . امیدوارم هر جا هستید خوب و خوش باشید . منم که میرم پادگان و میام . افتادم تهران و خدارو شکر پیش ارغوانم  ازین به بعد زود به زود میام و براتون متن می نویسم . تنهامون نذارید . دوستون دارم . یه متن هم براتون دارم بیشتر حالت یه خبره . بد نیست بخونیدش  :

«رها موهتار»، یکی از نویسندگان محبوب ترکیه، در تعطیلات اخیر خود در سواحل «آئگین» این کشور، شاهد مایوهای جدید اسلامی بود که زنان از آن استفاده می‌کردند.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب» به نقل از «لوس‌آنجلس‌تایمز»، به تازگی در ترکیه، زنانی که نمی‌خواهند با نمایاندن بدن خود در سواحل این کشور شنا کنند، مایوهای اسلامی مخصوصی را می‌پوشند که البته رواج زیادی در میان زنان مسلمان ترکیه نیز یافته است.

این مایو اسلامی شامل یک پوشش تمام‌تنه پارچه‌ای و روسری است که با کلاه، پوشش داده می‌شود و نیز جلیقه‌ای است که روی آن، پوشیده می‌شود.
گفتنی است، مقاله‌ای که موهتار در این زمینه در روزنامه «صباح» ترکیه ـ کشوری که بیشتر زنان آن از مایوهای غربی استفاده می‌کنند ـ نوشته، باعث گسترش بحث راجع به این پوشش نو در ترکیه شده است؛ این بحث، هنوز آلوده به سیاست‌های دولتی در مبارزه با پوشش اسلامی و استفاده از روسری در سازمان‌های دولتی و مدارس ترکیه به عنوان سمبل یک جنگ مذهبی نشده است.

این موضوع، باعث برانگیخته شدن نظریات مخالف و موافق زیادی در ترکیه شده است.
«مهمت ساهین» که در سال 93 و هنگام تحصیلش در رشته حقوق، مایویی برای مردان طراحی کرده بود، بنیانگذار این طرح برای زنان است. وی هم‌اکنون فرمانروای امپراتوری مایوهای اسلامی زنانه و مردانه در ترکیه است؛ برای نمونه، تنها یکی از مشتریان وی، «هایرونیسا گل»، همسر وزیر امور خارجه ترکیه است.

آخرین مایو ابداعی ساهین از مواد خاصی ساخته شده که آفتاب را از خود عبور می‌دهد. به گفته وی، افرادی که خواهان برنزه شدن پوستشان هستند، می‌توانند بدون برهنه شدن، این کار را انجام دهند.
جامعه‌شناسان بر این باورند که موفقیت این لباس جدید شنا قویا با موج رو به افزایش ظهور ترک‌های مذهبی مرتبط است.

به گفته «جنی بی وایت» از استادان دانشگاه بوستون، برای این قشر از اسلامیون ترکیه، این لباس‌ها وسیله‌ای شده تا موقعیت خود را این‌گونه ابراز کنند، نه با دینداری و پرهیزکاری.
محبوبیت این پوشش‌های جدید، به اندازه‌ای است که همسر «رجب اردوغان»، نخست‌وزیر ترکیه، نیز از آنها استفاده می‌کند.

زنان می‌توانند علاوه بر حفظ حرمت چشم مردان، بدون استفاده از لباس‌های غربی، از حمام آفتاب استفاده کنند.
خانم «هدایت سفکاتلی توکسال»، تئورسین اسلامی و از مدافعان حقوق زنان در ترکیه می‌گوید: استفاده از چنین منبعی برای ترک‌ها گریزناپذیر است.
وی می‌گوید: این مایوهای شنای اسلامی به ترک‌های مذهبی مسلمان نیز آزادی این را می‌دهد تا از سواحل ترکیه برای لذت بردن استفاده کنند.

وی که خود سه دست از این لباس‌های شنا را دارد می‌گوید: این لباس بسیار راحت است و من با آن بسیار راحت حرکت می‌کنم و فکر می‌کنم که حتی بسیار ذوق زیبایی‌پرستی را نیز به وجود می‌آورند
 

 

سهیل

تعداد افراد آنلاین در وبلاگ :

Number of online users in last 3 minutes