خبر.متن های عاشقانه.شعر.داستان های اجتماعی.آموزشی.بحث های روانشناسی.مشکلات و آسیب های اجتماعی.حرف های شنیدنی
شنبه 14 مهر 1386
ابرهای پاییزی

در زمانهای بسیارقدیم وقتی هنوز پای بشر به زمین نرسیده بود فضیلت ها و تباهی ها در همه جا شناور بودند انها از بیکاری خسته و کسل شده بودند. روزی همه فضایل و تباهی ها دور هم جمع شدند خسته تر و کسل تر از همیشه .ناگهان ذکاوت ایستاد و گفت:((بیایید یک بازی بکنیم مثلا قایم باشک)).همه از این پیشنهاد شاد شدند و دیوانگی فورا فریاد زد:((من چشم می گذارم.من چشم می گذارم)).و از انجایی که هیچ کس نمی خواست به دنبال دیوانگی بگردد همه قبول کردند او چشم بگذارد و به دنبال انها بگردد. دیوانگی جلوی درختی رفت و چشمهایش را بست و شروع کردبه شمردن ..یک....دو....سه...همه رفتند تا جایی پنهان شوند!

لطافت خود را به شاخ ماه اویزان کرد.

خیانت داخل انبوهی از زباله پنهان شد.

اصالت در میان ابرها مخفی گشت.

هوس به مرکز زمین رفت.

دروغ گفت زیر سنگی پنهان می شوم اما به ته دریا رفت.

و دیوانگی مشغول شمردن بود.هفتادونه....هشتاد....هشتادویک.....همه پنهان شده بودند.به جز عشق که همواره مردد بود و نمی توانست تصمیم بگیرد و جای تعجب هم نیست چون همه می دانیم عشق را نمی توان پنهان کرد.در همین حال دیوانگی به پایان شمارش می رسید.نودوپنج......نودوشش....نودوهفت.هنگامی که دیوانگی به صد رسید عشق پرید و در بین بوته گل رز پنهان شد.

دیوانگی فریاد زد:((دارم می ایم .دارم می ایم.))و اولین کسی را که پیدا کرد تنبلی بود زیرا تنبلی تنبلی اش امده بود تا پنهان شود و لطافت را یافت که به شاخ ماه اویزان بود.

دروغ را ته دریا و هوس را در مرکز زمین .یکی یکی همه را پیدا کرد به جز عشق.او از یافتن عشق ناامید شده بود.

حسادت در گوشهای زمزمه کرد:((تو فقط باید عشق را پیدا کنی و او پشت بوته گل رز است.))

دیوانگی شاخه چنگک مانندی را از درخت کند و با شدت هیجان زیاد ان را در بوته گل رز فرو کرد و دوباره و دوباره تا با صدای ناله ای متوقف شد.عشق از پشت بوته بیرون امد.با دست هایش صورت خود را پوشانده بود و از میان انگشتانش قطرات خون بیرون می زد.شاخه ها به چشمان عشق فرو رفته بود و او نمی توانست جایی را ببیند.او کور شده بود.دیوانگی گفت:((من چه کردم.من چه کردم چگونه می توانم تورا درمان کنم))عشق پاسخ داد:((تو نمی توانی مرا درمان کنی اما اگر می خواهی کاری بکنی راهنمای من شو))که از ان روز به بعد عشق کور است و دیوانگی همواره در کنار او راهنمای اوست.

دوشنبه 2 مهر 1386
آرزوی قلبی

انسان همان چیزی را که در زندگی می خواهد به دست می آورد                                                                       

* اسکاول شین *       

سلام خدمت دوستان عزیزم . امیدوارم هر جا هستید خوب و خوش باشید و در زندگی موفق . امیدوارم نماز و روزه هاتون هم قبول باشه . امروز می خوام درباره آرزوها در زندگی بنویسم . چند روز پیش داشتم فکر می کردم که تمام آدم ها به آرزوهاشون می رسن ؟ آدمهایی که دیگه بین ما نیستن توی زندگی همه آرزوهاشون رسیدن یا آرزوهای زیادی داشتن که بهش نرسیدن . هر آدمی برای خودش توی زندگی آرزوهایی داره . هر سنی انسان یه سری آرزو داره . مثلا وقتی سن کودکی رو طی می کنه آرزو داره زود بزرگ بشه و مثل بقیه بتونه کار کنه و مثل مامان و بابا و بقیه آدم ها بشه ولی وقتی بزرگ میشه آرزو می کنه که ای کاش کوچک بودم و برمی گشتم به سن کودکی و یه جورایی حسرت دوران کودکی رو می خوره . به هر حال هر انسانی برای خودش توی زندگی آرزوهای بزرگ و کوچیکی داره نمی تونه بگه که من آرزویی ندارم . چون این آدم با یک مرده فرقی نمیکنه . آدم زنده برای رسیدن به آرزوهاش تلاش می کنه و سعی می کنه تا جایی که بشه به اون آرزوها برسه . به نظر شما کسایی که الان مردن و زیر خاک هستن به همه آرزوهاشون رسیدن ؟ یعنی همشون آرزوهایی توی زندگی داشتن که باعث حسرتشون شده توی زندگی و نا تمام مونده ؟ همیشه باید آرزوهایی داشت که آدم بتونه بهش برسه مثلا آرزو نکنی برج میلاد برای خودت باشه  آرزوهای نشدنی خیلی وقت ها تبدیل به حسرت میشه و آدم رو اذیت می کنه و می رنجونه . به هر حال امیدوارم همه شما به آرزوی قلبیتون برسید و برای رسیدن به آرزوهاتون تلاش کنید . یه جمله زیبا هست که میگه : آرزوهاتو یک جا یادداشت کن خدا یادش نمیره که آرزوی تو چی بوده ولی تو یادت میره اون چیزی که امروز داری و بدست آوردی آرزوی دیروز تو بوده . همیشه به فکر آرزوهای پاک و قشنگ باشید . تا جایی که میشه برای رسیدن به آرزوهای قلبیتون تلاش کنید تا بعدا حسرت اون رو نخورید خدا هم به شما برای رسیدن به آرزوهاتون کمک میکنه ولی خودتون هم باید تلاش کنید . راستی آرزوی شما در زندگی چیه ؟ نظرتون رو درباره آرزو هاتون توی قسمت نظرات بگید

تعداد افراد آنلاین در وبلاگ :

Number of online users in last 3 minutes