X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
خبر.متن های عاشقانه.شعر.داستان های اجتماعی.آموزشی.بحث های روانشناسی.مشکلات و آسیب های اجتماعی.حرف های شنیدنی
چهارشنبه 1 فروردین 1386
قلب عاشق

ساقیا آمدن عید مبارک بادت . وان مواعید کردی مرواد از یادت . درشگفتم در این مدت ایام فراق . برگشتی ز حریفان دل و دل می دادمت .

سلام خدمت همه دوستان عزیزم . آبجی و داداشی های گلم  . حالتون خوبه . چهارشنبه سوری خوش گذشت ؟ امیدوارم هر جا هستید سالم باشید و دلتون سبز و لبتون خندون باشه . سال هشتاد و پنج هم تموم شد . بازم فصل بهار و زنده شدن طبیعت . فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت و عید باستانی نوروز رو به همه شما دوستان و عزیزان و خوانندگان وبلاگ تبریک می گم . امیدوارم سال خوب و سرشار از موفقیت داشته باشید . نزدیک عید همیشه من یاد کسایی می یوفتم که سالهای گذشته پیش ما بودن ولی از بین ما رفتن . دلم برای همه اونایی که از دستشون دادم تنگ شده .  غم از دست دادن عزیز خیلی سخته . لحظه تحویل سال به اطرافتون نگاه کنید . به اونهایی که دیگه پیش ما  نیستن فکر کنید و براشون دعا کنید و قدر اونایی که پیشمونن رو بدونید  . امیدوارم سال جدید سال خوبی برای شما باشه . سال هشتاد و پنج هم تموم شد . ما یک سال بزرگتر شدیم . آدما بزرگ می شن و زندگی می کنن و یه روزی هم از این دنیا میرن .  ولی زمین و طبیعت و هر چی که دور و ور ما وجود داره همیشه ثابت بوده و خواهد بود. قدر زندگی رو بدونید . قدر با هم بودن رو بدونید . این روزها دیگه برنمی گرده . زمان قابل برگشت نیست . بازم فرارسیدن سال نو خورشیدی و عید رو به همه شما دوستان تبریگ می گم . امیدوارم تو سالی که گذشت از مطالب وبلاگ ما لذت برده باشید . اگه متنی نوشتم که شمارو نارحت کرده یا فونتی برای مطالب استفاده کردم که نوشته ها خوانا نبوده به بزرگی خودتون ببخشید . ممنون که این مدت منو حمایت کردین . با نظرات خوشگلتون و یا پی ام های قشنگتون . امیدوارم بتونم در سال جدید مطالب بهتر و آموزنده تری نسبت به امسال برای شما بنویسم . همتونو دوست دارم . بازم ممنون از محبتهای شما . خیلی خیلی دوستون دارم . عید هم بهتون خوش بگذره .

قلب عاشق :  

روزی مرد جوانی وسط شهری ایستاده بود و ادعا می کرد که زیبا ترین قلب را درتمام آن منطقه دارد. جمعیت زیاد جمع شدند. قلب او کاملاً سالم بود و هیچ خدشه‌ای بر آن وارد نشده بود و همه تصدیق کردند که قلب او به راستی زیباترین قلبی است که تاکنون دیده‌اند. مرد جوان با کمال افتخار با صدایی بلند به تعریف قلب خود پرداخت. ناگهان پیر مردی جلوی جمعیت آمد و گفت که قلب تو به زیبایی قلب من نیست. مرد جوان و دیگران با تعجب به قلب پیر مرد نگاه کردند قلب او با قدرت تمام می‌تپید اما پر از زخم بود. قسمت‌هایی از قلب او برداشته شده و تکه‌هایی جایگزین آن شده بود و آنها به راستی جاهای خالی را به خوبی پر نکرده بودند برای همین  گوشه‌هایی دندانه دندانه درآن دیده می‌شد. در بعضی نقاط شیارهای عمیقی وجود داشت که هیچ تکه‌ای آن را پرنکرده بود، مردم که به قلب پیر مرد خیره شده بودند با خود می‌گفتند که چطور او ادعا می‌کند که زیباترین قلب را دارد؟

مرد جوان به پیر مرد اشاره کرد و گفت تو حتماً شوخی می‌کنی؛ قلب خود را با قلب من مقایسه کن؛ قلب تو فقط مشتی رخم و بریدگی و خراش است .

پیر مرد گفت: درست است. قلب تو سالم به نظر می‌رسد اما من هرگز قلب خود را با قلب تو عوض نمی‌کنم. هر زخمی نشانگر انسانی است که من عشقم را به او داده‌ام،  من بخشی از قلبم را جدا کرده‌ام و به او بخشیده‌ام. گاهی او هم بخشی از قلب خود را به من داده است که به جای آن تکه‌ی بخشیده شده قرار داده‌ام؛ اما چون این دو عین هم نبوده‌اند گوشه‌هایی دندانه دندانه در قلبم وجود دارد که برایم عزیزند؛ چرا که یاد‌آور عشق میان دو انسان هستند. بعضی وقتها  بخشی از قلبم را به کسانی بخشیده‌ام اما آنها چیزی از قلبشان را به من نداده‌اند، اینها همین شیارهای عمیق هستند. گرچه دردآور هستند اما یاد‌آور عشقی هستند که داشته‌ام. امیدوارم که آنها هم روزی بازگردند و این شیارهای عمیق را با قطعه‌ای که من در انتظارش بوده‌ام پرکنند، پس حالا می‌بینی که زیبایی واقعی چیست؟

مرد جوان بی هیچ سخنی ایستاد، در حالی که اشک از گونه‌هایش سرازیر می‌شد به سمت پیر مرد رفت از قلب جوان و سالم خود قطعه‌ای بیرون آورد و با دستهای لرزان به پیر مرد تقدیم کرد پیر مرد آن را گرفت و در گوشه‌ای از قلبش جای داد و بخشی از قلب پیر و زخمی خود را به جای قلب مرد جوان گذاشت .

مرد جوان به قلبش نگاه کرد؛ دیگر سالم نبود، اما از همیشه زیباتر بود زیرا که عشق از قلب پیر مرد به قلب او نفوذ کرده بود...

تعداد افراد آنلاین در وبلاگ :

Number of online users in last 3 minutes