X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
خبر.متن های عاشقانه.شعر.داستان های اجتماعی.آموزشی.بحث های روانشناسی.مشکلات و آسیب های اجتماعی.حرف های شنیدنی
شنبه 12 شهریور 1384
بی تو هیچم

گل در بر و می درکف و معشوق بکام است ... سلطان جهانم به چنین روز غلام است
گو شمع نیارید در این جمع که امشب ... در مجلس ما ماه رخ دوست تمام است

سلام خدمت دوستان گل و نازنینم . ممنون که مارو فراموش نمی کنید . امروز می خوام یه ذره از بیرون رفتن دختر و پسر صحبت کنم . شاید به نظرتون خنده دار بیاد  ولی برای همه ما اتفاق افتاده یا شایدم در آینده اتفاق بیوفته   :

وقتی صحبت از بیرون رفتن میشه اونم با دوست دخترتون تنها چیزی که بیشتر از همه فکرتون رو مشغول میکنه چیه؟ اون روز باید فکر کنیم که وای خدا به دادمو ن برسه و پول مول داشته باشیم به اندازه کافی که ضایع نشیم و به قول معروف پول کم نیاریم جلو دختره که فکر کنه نداریم و ......
از اکثره دخترا که سوال میکنیم  میگیم چرا همش باید با پسرا بیرون که میرین فقط اونا (پسرا) باید دست تو جیبشون کنن و  پول بدن ؟ بعد جالبه که میگن کی گفته دخترا هم خرج میکنن و بیرون که میرن حساب میکنند.
بله بنده قبول دارم اما 1% دخترا اینطوری هستن و بیرون که میرن حساب میکنند به قول معروف اونم دلیل داره همچین الکی نیست. کسی این کارو میکنه که طرفش رو دوست داره و عاشقشه این دخترایی که برا پسره میمیرن و خیلی دوستش دارن بیرون که میرن هیچی خرج ماهانشونم من دیدم که بدن.... ولی بعضی وقتها هم خودشون دوست دارن اینکارو بکنن   ببخشیدا چون  خیلی خرو ساده هستن . بلانسبت شما. اما بحث من سر اون دختر پسرهایی هست که باهم دوستی معمولی دارن و خیلی عادی هستن باهم بیرون میرن و تلفنی حرف میزنن......چی میشه که وقتی بیرون میرین شما دخترا دست تو جیبتون کنین و اگه 4 دفعه میرین 2 دفه تو حساب کنی و 2 دفعه اون ......نه والا آخه این پسرای بیچاره چه گناهی کردن همش دست تو جیبشون کنن و هر دفعه کلی پول رستوران و کافی شاپ بدن ..... ممکنه دخترا در بیان بگن تا بوده همین بوده خب عزیزه من اشتباه بوده حالا چون یک عمره اینجوری بوده دلیل نمیشه که ما عوضش نکنیم. البته توی این جامعه ما همه ادعا میکنند که زن و مرد باهم مساوی هستن بله مساوی باید باشن اما ماشالله هزار ماشالله ما که جیزی از مساوی بودن ندیدیم. نمونش همین خرج کردن دیگه چرا جای دور بریم این آقایون مادر مرده باید همش پول بدن تازه دوقرط و نیم خانومم باقیه که چرا این کم بود این زیاد بود و ............
خیلی از دخترا فقط بخاطرپول با پسرا دوست میشن و وقتی که میفهمن شما دستون به دهنتون میرسه و وضع مالیه خوبی دارین همچین دورتون به به و چهچه میکنن که اگه یه کم صاف و ساده باشی  همچین میخوری که نفهمی از کجا خوردی.
حالا چند تا پیشنهاد دارم برای اینکه وقتی بیرون میرین همش شما دست توی جیبتون نکنید :
1-معمولا قرارهاتون رو ساعتی بزارین که وقت ناهارو شام نباشه.
2-جاهایی رو انتخاب کنید برای قرار  که نزدیکش کافی شاپ و رستوران نباشه.
3-به دوست دخترتون بگین که حالتون بده و معدتون درد میکنه نمیتونین چیزی بخورین.
4- اگه واقعا روتون میشه و با هاش ندارین به شوخی و جدی بگین بریم بخوریم مهمون تو یه جورایی بندازینش تو رودر باستی.
5- یه کار دیگه اینکه بگین آخ آخ دیدی چی شد کیف پولم رو تو خونه جا گذاشتم کسی هم خونه نیست. ( اما نکنه حالا به هوا کیف پول کلک رشتی بزنین ببرین طرف رو خونتونا)

اما نه حالا از شوخی گذشته سعی کنیم توی همه چی باهم دوست و شریک باشیم طوری باشیم که توی یک دوستیه صحیح و سالم به هیچ یک از دو طرف فشار نیاد و توی غم ها و غصه ها شریک و یاور یکدیگر باشیم. همه چی پول نیست پول یک طرف قضیست.امیدوارم دوستی هاتون بخاطر پول و اینجور حرفا نباشه و با هم صادق باشین. آدم برا کسی که واقعا ارزشش رو داشته باشه پول که هیچی جونشم میده به شرط اینکه ارزشش رو داشته باشه. در این مورد بخوام صحبت کنم حرف خیلی زیاده دفعه های بعدی بیشتر در موردش صحبت خواهم کرد.

سهیل

تعداد افراد آنلاین در وبلاگ :

Number of online users in last 3 minutes