X
تبلیغات
رایتل
خبر.متن های عاشقانه.شعر.داستان های اجتماعی.آموزشی.بحث های روانشناسی.مشکلات و آسیب های اجتماعی.حرف های شنیدنی
سه‌شنبه 30 فروردین 1384
به نظر شما بهترین سن برای ازدواج چه زمانی است؟
 با سلام خدمت دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه . ممنون از اینکه مطالب وبلاگ رو دنبال می کنید . امروز می خوام از ازدواج صحبت کنم . بهترین سن برای ازدواج چه سنیه ؟ . اصلا به نظر شما میشه از قبل سن ازدواج رو تعیین کرد و به صورت یه قانون دروورد . بذارید اول درباره بحث قبلی صحبت کنم . حانوم ها هم می تونند به خواستگاری آقایون بروند. خیلی از شما موافق این قضیه بودید خیلی هم مخالف . به هر حال زن و مرد هیچ فرقی ندارن . چه از نظر روابط اجتماعی چه از نظر حقوق اجتماعی . بعضی از دوستان نظرای خوشگلی داده بودن که چندتا از اونهارو برای این آپدیت انتخاب کردم . فریده : خوب باید ببنید همچین چیزی چرا تو دین گفته شده و جزو رسوم و بدعتها شده بر کسی پوشیده نیست که یک مرد از روی تفکر و تعقل و چیزهایی که داره موقعیت اجتماعیش و خیلی چیزهای دیگه برای ازدواج اقدام میکنه یعنی مرد از روی تفکر و عقل اقدام میکنه ولی زن صرفا از روی احساس عمل میکنه . سهیل جون ممنون به خاطر متن قشنگت .. لیمویی: ببین این تو فرهنگ ما جا افتاده...هیچ کس نمی تونه اینو قبول کنه....از نظر مردم ما دختری که به یه پسر پیشنهاد بده..حالا هر پیشنهادی جلفه! مریم : نوشته هات بسیارعالی بود ضمنا وبلاگت هم حرف نداره به نظرمن اگه همون رسم قبلی باقی بمونه وآقایون برن خواستگاری بهتره الته مخالف این قضیه خواستگاری رفتن خانومها نیستم ولی بااز اون جایی که باشرایط روحی آقایون آشناهستم اگه خانومی بره خواستگاری حتم دارم سرانجام خوبی نخواهدداشت ناناز : سلام من با نظر شما موافقم ولی خیلی عقاید ورسوم هست که نمیشه تغییرش دادهنوز خیلی چیزها هست که هنوز که هنوزه ادامه داره وهنوز جا نیفتاده فرهنگ غلط که ریشه داره و وقتی می گیم چرا این جوره می خندن ومسخره میکنن .البته خود مردم هستن که نمیخوان تغییر کنه دنبال یه چیز راحت می گردن که فقط زندگیشونو بکنن.ولی خیلی سخته و وقت زیادی می بره تا اینجور چیزها جا بیفته وتغییر کنه اگه یه روزی بخواهد اینجوری بشه ولی خوب بعید نیست عالی بود خسته نباشی ناناز. شوالیه : سلام من هم با تو موافق هستم مشکل ما این است یک چیزی عرف می کنیم بعد می گویی دین انرا می گوید اصلا بد نیست این موضوع در وبلاگت بنویسی ....الان توی همه کتابهای مذهبی نوشته حضرت خدیجه از حضرت محمد خواستگاری کرد و نظرش در مورد ازدواج پرسید و از حضرت محمد اخرش بله گرفت .....خوب وقتی از پیغمیر خواستگاری کردند تکلیف بقیه که معلوم هست ...موضوع جالبی بود داداشی ساحل : سلام
متن جالبی نوشتی اما باید اینو بدونیم که ما در جامعه سنتی و مذهبی زندگی می کنیم و این که مردها باید به خواستگاری خانمها بروند به شکل یک رسم درآمده و در فرهنگ ما نهادینه شده .باید سالها بگذره تا این رسم کمرنگتر بشه من تجربه دارم که می گم البته من خواستگاری نرفتم . شوهرم تنها بدون خانواده اش آمد خواستگاری من و ما با هم ازدواج کردیم . حالا پشت سرما حرفهای زیادی می زنند که چه دلیلی داشته و چگونه پدر دختره قبول کرده و.........وای به حال اون روزی که من می رفتم خواستگاری شوهرم (جالب می شد نه !!!!!)با توجه به اینکه خانواده شوهرم ادعای های کلاس بودن دارند .بگذریم امیدوارم روزی بیاد که همه آزاد باشند انطور که دوست دارند زندگی کنند .
عباس مرادی : با سلام من با این ایده شما موافقم و اعتقاد دارم اگر این فرصت به دخترخانمها داده بشه آمار طلاق خیلی پائین میاد بنظر می رسه یکبار طعم تلخ دل بستن رو چشیدی واین
تجربه ای باشه برا دفعات بعد اینو بدون که دل گاراژ نیست که هر کسی رو توش راه بدی از طرف کسی که اینجور آدمارو خوب درک می کنه
تعداد نظرات بالا بود. ولی اکثر شما موافق بودید که خانوم ها برن خواستگاری آقایون .
 بهترین سن برای ازدواج چه سنیه ؟
امروز می خوام درباره سن ازدواج بگم . به نظر شما سن ازدواج کیه ؟ بیست سالگی یا بیشتر یا کمتر . به نظر من سن ازدواج مهم نیست . موقعی که انسان بتونه تمام کارای خودشرو برآورده کنه و از همه نظر کامل بشه باید ازدواج کنه حالا شاید بیست سالگی باشه یا سن بالاتر .
اگه از کسی بپرسن که کی باید غذا خورد ؟ قاعدتا می گه : اون وقتی که انسان نیاز به غذا داره و احساس گرسنگی می کنه اگه تو غذا خوردن صلاحیت شرطه تو ازدواج هم شرطه چه فرق داره وقتی انسان نیاز داره باید غذا بخوره اما وقتی که نیاز روحی و جسمی داره باید چند سال صبر کنه ، . توی جامعه ما هر روز و به خاطر خیلی از مشکلات سن ازدواج بالا میره و بالاتر از این هم میره . شاید ازدواج چند سال دیگه معنا و مفهوم خودش رو از دست بده . چون کسی با این همه مشکلات و سختی سراغ ازدواج و تشکیل زندگی نمیره . به نظر من سن ازدواج باید سنی باشه که هر دو طرف چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی و فکری کامل شده باشن . به هر حال اینم موضوع روز جامعه ماست . اگه یکم فکر کنیم می بینیم میتونه برای ما خطرناک هم باشه . رابطه های نامشروع و به وجود اومدن جامعه بدون قانون رو در بر داره . اگه شما قصد ازدواج داشته باشید چه سنی ازدواج می کنید ؟
اینم یه حرفیه :
دختران مجرد خیلی نگران بالا رفتن سن ازدواج خود نباشند // 60 درصد طلاقها در سنین 20 تا 25 سال اتفاق می افتد
رییس انجمن مددکاری ایران با اشاره به اینکه بالارفتن سن ازدواج درکشور به هیچ وجه نگران کننده نیست ، گفت: شرایط امروز جامعه ، ادامه تحصیل ، یافتن کار و... از جمله عواملی هستند که باعث می شود سن دختران و پسران برای ازدواج افزایش پیدا کند اما در صورت انتخاب صحیح این امر مشکلی برای آنها ایجاد نمی کند.

دکتر مصطفی اقلیما در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر با بیان این مطلب گفت : براساس آمارهای ارایه شده از سوی  سازمان ثبت احوال درحال حاضرسن ازدواج دختران به 28 سال و پسران به 30 تا 35 سال افزایش پیدا کرده است .

وی با اشاره به اینکه اکثر طلاقها در سنین پایین اتفاق می افتد ، افزود: اکثر تصمیم گیریهای جوانان در سنین پایین غیر منطقی و از روی احساسات صورت می گیرد، هنگامی که دختران و پسران در سنین 18 تا 22 سال ازدواج می کنند،  برداشت درستی از زندگی ندارند و دختران بعد از 25 سال و پسران نیز پس از 30 تازه می توانند بدرستی تصمیم بگیرند .

وی خاطر نشان کرد: در تمام دنیا سن ازدواج بالا رفته و این امر اصلا بحران نیست و نشاندهنده رشد فرهنگی در سطح خانواده های شهرهای بزرگ است و همچنین نوید بخش این است که دیگرخانواده ها به اجبار فرزندان خود را وادار به ازدواج نمی کنند البته هنوز در شهرهای کوچک و روستاها ازدواج در سنین پایین انجام می شود. 

رییس انجمن مددکاری ایران تاکید کرد: تنها مشکلی که در حال حاضروجود  دارد،  این است که برخی خانواده ها فکر می کنند دختری که سنش از 30 گذشت دیگر نمی تواند ازدواج کند و خواستگاری برایش نمی آید در صورتی که اصلا اینطور نیست و بسیاری از ازدواجهای موفق بعدا از30 سالگی اتفاق می افتد. میانگین‌ سن‌ ازدواج‌ زنان‌ ایران‌ در سال‌ گذشته‌9/3 درصد نسبت‌ به‌ سال‌ پیش‌ از آن‌ افزایش‌یافت‌. صدرالدین‌ بلادی‌ موسوی‌، کارشناس‌ ارشدجمعیت‌شناسی‌ مرکز آمار ایران‌ درباره‌ چگونگی‌این‌ افزایش‌ توضیح‌ داد: میانگین‌ سن‌ اولین‌ازدواج‌ برای‌ مردان‌ از 24 در سال‌ 65 به‌ 7/26 سال‌ در این‌ مدت‌ رسید. وی‌ همچنین‌ شمار ازدواجها در سال‌ 65 را 7در هر یکهزار نفر اعلام‌ کرد و گفت‌: این‌ رقم‌ به‌بیش‌ از 10 در هر یکهزار نفر در سال‌ 82 رسید.
    به‌ گفته‌ و ی‌، همچنین‌ میزان‌ طلاق‌ در سال‌ 65حدود 7 در 10 هزار نفر جمعیت‌ بوده‌ که‌ در سال‌83 به‌ 1/1 در یکهزار رسید.
    بلادی‌ موسوی‌ در ادامه‌ با بیان‌ این‌ که‌ در سال‌65 برابر هر 100 ازدواج‌ 10 مورد طلاق‌ ثبت‌شد، افزود: در سال‌ 82 این‌ رقم‌ حدود 6/10درصد بود.
    کارشناس‌ ارشد مرکز آمار ایران‌ شمار زنان‌متاهل‌ 10 سال‌ به‌ بالا در سال‌ 83 را حدود 54درصد اعلام‌ کردو گفت‌: 39 درصد زنان‌ 10 سال‌به‌ بالا در این‌ سال‌ هرگز ازدواج‌ نکردند.
    وی‌ افزود: در همین‌ سال‌، تجرد 16 درصدزنان‌ بی‌ همسر شده‌. به‌ دلیل‌ فوت‌ همسر و 39درصد بر اثر طلاق‌ بوده‌ است‌.  منبع : مهر نیوز


سهیل

تعداد افراد آنلاین در وبلاگ :

Number of online users in last 3 minutes