X
تبلیغات
رایتل
خبر.متن های عاشقانه.شعر.داستان های اجتماعی.آموزشی.بحث های روانشناسی.مشکلات و آسیب های اجتماعی.حرف های شنیدنی
سه‌شنبه 26 خرداد 1383
thanks for you
 

کاش در دهکده عشق فراوانی بود

توی بازار صداقت کمی ارزانی بود

 

کاش اگر گاه کمی لطف به هم می کردیم

مختصر بود ولی ساده و پنهانی بود

 

کاش به حرمتِ دلهای مسافر هر شب

روی شفاف ترین خاطره مهمانی بود

درس بی صدای عشق :

نورا هجده ساله در حالیکه به اتفاق مادرش کنار ساحل دریا قدم می زد از او پرسید : راستی مادر چگونه توانستی زندگی مشترک با پدرم را ادامه دهی ؟ . مادر لحظه ای فکر کرد . آنگاه خم شد و دو مشت ماسه از زمین برداشت . یکی از مشتها را به هم فشار داد ماسه از میان انگشتانش بیرون رفت . هر چه انگشتانش را بیشتر فشرد ماسه بیشتری بیرون ریخت . مشت دیگر را به همان حال نخست باز نگهداشت ماسه ها سر جایشان باقی ماندند .نورا با تعجب به مادرش نگاه کرد و به صدای آهسته ای گفت : حالا فهمیدم . مادر نورا به اصل مسلمی اشاره کرده بود: جبر و زور مغایر عشق و دوستی است . نورا به این نصیحت نیاز داشت . با نامزدش مشاجره کرده بود وحالش هم تعریفی نداشت . پیام بی صدای مادر به او بینشی درونی داده بود : بیش از اندازه مالکیت طلبی می کنم می خواهم به جبر و زور کارهایم را پیش ببرم . باید در رویه ام تجدید نظر کنم و همین کار را هم کرد . ماجرا را از زبان خود نورا بشنوید :

نامزدم به شدت عصبانی بود .دعوت زن وشوهری را به شام قبول کرده بوم که او از آنها دل خوشی نداشت . در حالی که با اتومبیل به خانه آنها می رفتیم به فکرم رسید که تابحال اورا به معاشرت با اشخاصی که از آنها دل خوشی نداشته مجبور کرده ام . در گذشته و در موارد مشابه بحث بالا میگرفت . این بار به خود گفتم : این حق اوست که نخواهد با بعضی ها معاشرت کند . دستم را روی شانه اش گذاشتم وگفتم می خواهم از تو عذر خواهی کنم . حالت را درک می کنم . می دانم که از معاشرت با این زوج خوشت نمی آید حتما مرا می بخشی . با تعجب به من نگاه کرد عصبانیتش در لحظه ای ناپدید شد . در جوابم گفت : خوب... از اینکه به فکر من هستی متشکرم .. این برای هر دو ما یک پیروزی بزرگ بود ..

ازدواج:

دیروز رفته بودم بیرون. دیدم یه دختر پسر داشتن با هم حرف می زدن . خیلی جالب بود پسره گفت من می خوام بیام خاستگاریت . دختره گفت : ولی من هنوز درس می خونم . پسره هی می گفت من می خوام باهات ازدواج کنم . ولی یه چیز مهمی که هست من نمی دو نم چرا این پسرا البته دور از جون من تا خنده یه دخترو می بینن سریع بهش پیشنهاد ازدواج می دن از دست این پسرا ولی بازم دور از جون مناهمش می خوان با دختر ها دوست بشن. من یکی رو می شناختم که با بیست نفر دوست شده بود یعنی بیست تا دوست دختر داشت . من نمی دونم این موجود چی بود ولی هرجا می رسید به قول خودش مخ میزد. آخر هم همرو ول کرد و هنوز هم مجرده . به نظر شما آدمی که با بیست نفر دوست می شه میتونه پایبند عشق باشه . من که فکر نکنم چون به خاطر عشق دوست نمیشه . برای دوستی عاشق میشه . عاشقی زودگذر و ظاهری. داشتم جریان اون دختر پسرو میگفتم . پسره گفت من ماشین دارم می خوام باهات ازدواج کنم . دختره گفت من فعلا نمی تونم ازدواج کنم . بعدشم ما با هم دوستیم . بعد سوار ماشین شدن هنوز یک متر نرفته بودن که پسره ترمز کرد دختره از ماشین اومد پایین و رفت پسره هم دوباره شروع به حرکت کرد و رفت . من نمی دونم این پسرا دل ندارن اینقدر حرف زد که دختره داغ کرد . ولی این پسرا عجب آدمای عجیبی هستن بجز منا . اینقدر به دختره گفت من می خوام بیام خواستگاریت که دختره فکر کنم از خیر دوستی گذشت چه برسه به ازدواج . بعضی ها فکر میکنن با همه دخترهای دنیا باید دوست شن به هر کسی میرسن سریع شروع به خود شیرینی مکنن. ولی عاشقی فقط یکی . نه بیشتر نه کمتر فقط باید عاشق یک نفر باشید . 

مستقیم بیا بالا:

بعضی از این پسرا با ماشین عاشق دخترا می شن. با  ماشین راه میوفن تو خیابون هر دختری رو که دیدن سریع ترمز میکنن میگن بیا بالا . آخه این راهش نیست شاید دختر خانم بیاد بالا ولی این روش دوست شدن نیست . دوست شدن باید رو حساب باشه . این کارارو فقط پسرها نمی کنن . بعضی موقع ها دختر ها هم همین روش ها رو بکار می برن . ولی به نظر من به این کارا نمیشه اصطلاح عاشقی به کار برد چون این کار یه جورایی جنبه سرگرمی داره . حتی باعث دوستی نمیشه چه برسه به عاشقی و ازدواج .

دوستی در چت روم:

به نظر شما دوستی های توی چت روم پایدار می مونه. اصلا ممکنه یک نفر خودشو به جای یک آیدی دختر بزنه مثلا بگه من سارا ام ولی فقط آیدی اون سارا باشه وو خودش یک پسر باشه. به نظر شما به دوستی های توی چت روم میشه اطمینان کرد . به نظر من که اصلا نمیشه مگه ویز چت باشه که شما صدای طرف مقابل رو بشنوین وگر نه ممکنه یه آقا پسر خودشو به جای یه دختر خانم جا بزنه و با احساسات شما بازی کنه . پس مواظب باشید . فقط ویز چت کنید از من گفتن 

آخرین کلام 

تشکر از دوستان :

در آخرهم از همه شما دوستان تشکر میکنم شما هستید به که ما روحیه می دید . ما به خاطر لطف شما زنده ایم . هر روز من و ویدا سعی می کنیم مطلب قشنگتر و مفیدتری برای شما بنویسیم . همین جا از شما دوستان تشکر می کنم امیدوارم همیشه عاشق و در زندگی موفق باشید .  من تورو دوست دارم رو فراموش نکنید . ممنون که نظر می دید . از قدردانی شما قدردانی می کنیم 

ستارمون یادت میاد
دلواپسم خیلی زیاد
فقط تماشا می کنی
بعد عشق و حاشا می کنی

می گی گذشت گذشته ها
چه راحتن فرشته ها
سر به سرم که نذاری
بگو یه کم دوسم داری؟

نمی مونی من می مونم
می ری یه روزی می دونم
اقلا مهربون ترن
اونایی که همسفرن

اشک منم که جاریه
نگه دار یادگاریه
می سپرمت دست خدا
یه کم دوسم داشتی بیا

سهیل

تعداد افراد آنلاین در وبلاگ :

Number of online users in last 3 minutes